V ponedeljek, 18. 11. 2019, smo imeli na OŠ Milke Šobar – Nataše drugo srečanje Drugačnih pravljic v šolskem letu 2019/20. Letos so v projekt vključeni učenci PPVI II, III. Obiskali sta nas Anja in Tanja iz Knjižnice Črnomelj. Ura je potekala sproščeno, pogovarjali smo se o pisateljici Svetlani Makarovič, ki je letos praznovala 80. rojstni dan. Skupaj smo si ogledali razstavo Svetlaninih del v šolski knjižnici, ki so jo šolski knjižničarki pomagali pripraviti učenci PPVI IV, V. Nato pa sta nas Anja in Tanja povabili še v prostore njihove knjižnice, kjer sta nam najprej predstavili pravila vedenja, nato pa smo si skupaj ogledali še nekatere Svetlanine slikanice, ki jih imajo v knjižnici na voljo za izposojo. Učenci so nekatera dela prepoznali in s skupnimi močmi smo nekatere zgodbe tudi obnovili. Bilo je prijetno srečanje, branje pravljice pa bo počakalo do naslednjič.