Bralna značka

V bralno značko so vključeni vsi učenci šole.

Vsak učenec na začetku šolskega leta prejeme svoj bralni karton, na katerem so zapisane dejavnosti povezane s knjigo, s katero je prišel v stik v šolski knjižnici.

Seznam knjig za bralno značko pripravi knjižničarka ob začetku šolskega leta. Učenci jih odnesejo v svoj razred in jih berejo skupaj z razrednikom, nekateri samostojno.

Po razredih prihajajo skozi šolsko leto v knjižnico, kjer pripovedujejo zgodbe, obnavljajo prebrano/poslušano s pomočjo slik. Bralno značko izvajamo med poukom, ker je v tem času prisotnih največ učencev in so tako aktivno vključeni v razvoj bralne kulture.

Učenec prebrano nadgradi v različnih oblikah kreativnega izražanja. Preko skupinske obravnave knjig želim pripeljati posameznika do individualnega stika s knjigo, ki bi si jo izbral po lastni volji, jo prebral in jo bil zmožen s pomočjo vodenih vprašanj tudi interpretirati.

cropped-cropped-2013-05-08-12.15.49-e1413989829762.jpg

Bralna značka 2015/16