Primož Suhodolčan gost na zaključni prireditvi bralne značke

Podrobnosti dogodka

• Datum:

V torek, 26. aprila 2016, smo imeli na šoli zaključno prireditev bralne značke. Obiskal nas je mladinski pisatelj Primož Suhodolčan, ki nas je s svojimi nagajivimi, hudomušnimi, a pravi, da resničnimi zgodbami, očaral.

Na šoli beremo pod geslom Beri naprej, za nas ni mej! Ključno vlogo pri opravljanju bralne značke imajo učiteljice, ki se z glasnim branjem in spodbudo skozi šolsko leto trudijo, da učencepreko usmerjenega branja tako čustveno kot domišljijsko vznemirjajo z zgodbami.
Ob pripovedovanju knjig v šolski knjižnici je tako veliko priložnosti za pogovor o doživljanju, razumevanju in vrednotenju prebranega. Spoznanje, da lahko pozitiven in spoštljiv odnos dosebe in do ljudi okrog tebe gradiš ravno zaradi zgodb, je nekaj posebnega.