Branje ne pozna meja 2015/16

V projektu Branje ne pozna meja bo OŠ Milke Šobar – Nataše sodelovala s Centrom za odgoj i obrazovanje djece i mladeži Karlovac. Šoli sta izbrali literarni deli, ki jih bosta obravnavali skozi šolsko leto in pripravili časovnico projekta.

OŠ Milke Šobar – Nataše, Črnomelj

Vodja projekta: Mateja Medvešek Rjavec

Literarni deli: Grigor Vitez: Zrcalce

Ivana Brlić – Mažuranić: Čudovite dogodivščine vajenca Hlapiča

Centar za odgoj i obrazovanje djece i mladeži, Karlovac

Vodja projekta: Franca Piškurić

Literarni deli: Ivan Cankar: Moje življenje

Oton Župančič: Mehurčki

__________________________________________________________________________________

Oktober: Predstavitev projekta

November: Učiteljevo glasno branje izbranega literarnega dela

December: Ilustracija izbranih zgodb, izdelava kamišibaja izbranega literarnega dela

Januar: Ilustracija pesmi, kamišibaj nastop izbranega literarnega dela

Februar: Priprave na gledališke predstave, razstava o avtorju izbranega literarnega dela

Marec: Glasno branje učencev izbranega literarnega dela

April: Dramatizacija izbranega literarnega dela

Maj: Zaključna prireditev v Črnomlju s turističnim ogledom mesta

Junij: Zaključna prireditev v Karlovcu s turističnim ogledom mesta

Likovno ustvarjanje v projektu

Učenci so spoznali pravljico Zrcalce Grigorja Viteza. Tudi sami so se pod mentorstvom učiteljice Ajde Skrbinšek z zanimivo tehniko pogledali v ogledalo.

Gledališko ustvarjanje Branje ne pozna meja

Učenci PPVI 3, 4, 5, 6 so z učiteljicama Bjanko Bogovac in Matejo Zupančič po pravljici Zrcalce napisali scenarij za lutkovno igrico, si razdelili vloge, izdelali sceno in igrico tudi odlično zaigrali na šolski prireditvi.

Branje ne pozna meja, zaključna prireditev

V šolskem letu 2015/2016 OŠ Milke Šobar – Nataše sodeluje v mednarodnem bralnem projektu Branje ne pozna meja, ki se odvija med slovenskimi in hrvaškimi šolami. Osrednji cilj projekta je spoznavanje prevedenih slovenskih oz. hrvaških mladinskih literarnih del. Poleg branja in poustvarjanja projekt vključuje tudi raziskovalno delo: raziskovanje zgodovine, kulture in znamenitosti kraja partnerske šole.
Naši partnerji so učenci Centra za odgoj i obrazovanje djece i mladeži iz Karlovca, ki so k nam prišli na dvodnevni dogodek povezan s knjigo in z branjem. V petek, 22. aprila 2016, smo jim na šoli postregli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Sledil je kulturni program, v katerem so nastopili učenci naše šole z rap izvedbo Prešernove pesmi Kam, s kamišibajem ter z lutkovno predstavo Grigorja Viteza Zrcalce
Zaključno druženje smo pripravili v Belokranjskem muzeju v Metliki, kjer smo z gosti še pobližje spoznali Belo krajino in njene prebivalce skozi čas. S kamišibajem o metliškem grbu smo se polni vtisov, z lepimi mislimi in z novimi izkušnjami razšli.