Rastem s knjigo

Ob mednarodnem dnevu pismenosti, ki je 8. septembra, se začenja izvajanje nacionalnega projekta Rastem s knjigo. Vsak sedmošolec prejme, ob letnem obisku splošne knjižnice, knjigo, ki jo izbere strokovna komisija na JAK na podlagi javnega razpisa. Letos bodo učenci dobili knjigo z naslovom Andrej, pisatelja Vinka Möderndorferja.

Obisk knjižnice vključuje spoznavanje informacijsko-knjižničnih znanj, seznanjanje z najnovejšim mladinskim leposlovjem, predstavitev avtorjev in knjige.

Nosilci projekta so Javna agencija za knjigo, Ministrstvo za kulturo, Ministrstvo za šolstvo in šport in združenje splošnih knjižnic v sodelovanju z vsemi splošnimi knjižnicami, vsemi osnovnimi šolami in zavodi za izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami ter zamejskimi osnovnimi šolami.

Cilji:

– spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske leposlovne literature,

– promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja,

– spodbujanje motivacije za branje pri osnovnošolcih in srednješolcih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic.

Vodja projekta: Jožica Žunič

Več o projektu na naslednji povezavi.